Wydział Szkolenia Polskiego Związku Narciarskiego wraz z Akademią Trenerską Instytutu Sportu byli organizatorami corocznej konferencji dla nauczycieli W-F, instruktorów i trenerów narciarstwa klasycznego, alpejskiego i snowboardu. Tradycyjnie miejscem konferencji był Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku, który w dniach od 23 do 25 listopada gościł 108 uczestników przybyłych tu z całej Polski na szkolenie i warsztaty trenerskie.

Złote Czekany rozdano już po raz kolejny. W Lądku Zdroju w dniach od 20-23 września odbywał się XXIII Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady. W sobotę odbyła się uroczysta gala wręczenia „Złotych Czekanów” – najważniejszych nagród za dokonania górskie na świecie. Nagroda ta / franc: Piolets d Or / przyznawana jest od  1992 roku.

Kwiatkowski triumfuje w Szczyrku

Michał Kwiatkowski - Team Sky został zwycięzcą czwartego, najdłuższego etapu tegorocznego wyścigu TdP z Jaworzna do Szczyrku o długości 179 km. Po pasjonującej walce na ostatnim  kilometrze kultowego podjazdu do  Orlego Gniazda pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę tego etapu i całego wyścigu Belga Dylana Teunsa – BMC. Trzecie miejsce zajął George Bennett z grupy Lotto-Jumbo. Po tym zwycięstwie Michał objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu i wszystko wskazuje na to, że utrzyma żółtą koszulkę lidera przez kolejne trzy górskie etapy i dołączy do grona zwycięzców tego wyścigu. Na to kolejne etapowe zwycięstwo  Polaka czekaliśmy aż 3 lata. Ostatnim, który tego dokonał był Michał Białobłocki, wygrywając 8 sierpnia 2015 roku etap jazdy indywidualnej na czas rozgrywany w Krakowie.

Walczyć trzeba do końca! Tadej POGACAR zwycięzcą ostatniego etapu tegorocznego Wyścigu Pokoju. Brawurowa ucieczka na ostatnich kilometrach i ponad minutowa przewaga nad peletonem zapewniła  Słoweńcowi zwycięstwo w klasyfikacji końcowej wyścigu i powywracała do góry nogami dotychczasowe klasyfikacje. Koszulki niestety też zmieniły właścicieli. Ze względu na swój niesamowity przebieg, etap ten zapisze się w historii wyścigu i będzie nauczką dla zwycięzców  poprzednich etapów i liderów poszczególnych klasyfikacji.

Reprezentant Szwajcarii Marc Chirschi zwyciężył na drugim, królewskim etapie Wyścigu Pokoju z metą na Mravenecniku 1343mnpm. Wygrana etapowa nie pozwoliła mu jednak objąć przodownictwa w tegorocznym wyścigu. Bardzo dobra jazda lidera, Włocha Battistelli, który przyjechał na metę na ósmej pozycji zapewniła mu utrzymanie koszulki lidera wyścigu i utrzymanie pozostałych koszulek zdobytych na poprzednim etapie w Rymarovie.

Włoch Samuele BATISTELLA pierwszy w Rymarovie. Po tym etapie reprezentant Włoch został liderem wyścigu, prowadzi również w klasyfikacji punktowej i klasyfikacji Best Yang. Drugie miejsce na tym etapie zajął Norweg Hakon Lunder AALRUST a trzecie Duńczyk Jonas VINGEGAARD.