Agencja Dziennikarska Sport-Fotopress

Fotografia sportowa jest naszym hobby i uzupełnieniem przygody związanej ze sportem. Fotografią sportową zajmujemy się od kilkunastu lat. Jej szczególny charakter nierozerwalnie związany z ruchem, emocjami,  niekomfortowymi warunkami pracy, zmiennym otoczeniem różnorodnością aren sportowych  wymaga od nas sporego doświadczenia. Wiele zależy od naszej intuicji, sytuacji w jakiej się znajdujemy oraz refleksu.

Zawsze staramy się być w określonym miejscu i czasie. Naszym mocnym atutem jest fakt, że sami wielokrotnie znajdowaliśmy się w roli sportowców, tych występujących po drugiej stronie obiektywu. Dlatego jest nam teraz łatwiej odnajdywać się w roli fotografa, uwieczniając najciekawsze zdarzenia jakich doświadczają sportowcy zarówno w trakcie sportowej rywalizacji jak i już bezpośrednio po zawodach gdy duch sportowej walki przeminął i przyszedł czas na radość ze zwycięstwa lub smutek po odniesionej porażce. Nasza sportowa galeria liczy ponad 50 tysięcy zdjęć. Tylko część z nich jest publikowana.  W galeriach i fotorelacjach prezentujemy gwiazdy światowego sportu. Są wśród nich medaliści olimpijscy, medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski, rekordziści świata - sportowcy najwyższego formatu, których sylwetki prezentujemy na naszym portalu i do których obejrzenia zapraszamy…  

kontakt - Edward Świeca | telefon: +48 796 – 585 – 727 | e-mail : sport-fotopress@wp.pl

ZOBACZ GALERIĘ 

Team Sport-Fotopress 

Naszą pasją jest sport oraz turystyka. Lekkoatletyka, kolarstwo, narciarstwo biegowe oraz jazda na nartorolkach to dyscypliny sportowe, których uprawianie  sprawia nam wiele radości. Pozwala nam  prowadzić aktywny tryb życia a co najważniejsze stwarza okazją do systematycznego, całorocznego treningu oraz udziału w zawodach.

Konkurencją, którą traktujemy priorytetowo jest narciarstwo biegowe. Mamy satysfakcję i powody do zadowolenia z osiągnięć Katarzyny, która czterokrotnie zdobywała złote medale Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Stawała także na drugim i trzecim stopniu podium tych mistrzostw W sezonie 2009/10 wygrała klasyfikację generalną największego w Polsce cyklu zawodów narciarstwa biegowego – Salomon Nordic Sunday. W sezonie 2011/12 w klasyfikacji końcowej SNS zdobyła drugie miejsce. Łącznie w biegach zaliczanych do MPA PZN i SNS Katarzyna odniosła 13 zwycięstw, pięciokrotnie zajmowała drugie miejsce i jeden raz miejsce na najniższym stopniu podium.

W całej historii dwóch największych imprez narciarskich w Polsce – Biegu Piastów organizowanego od 1976 roku i Biegu Gwarków, który po raz pierwszy odbył się w 1978 roku – czterokrotnie w klasyfikacji generalnej stawaliśmy na podium tych zawodów oraz wielokrotnie stawaliśmy na podium klasyfikacji branżowych prowadzonej w ramach tych imprez narciarskich. Na naszym koncie mamy również spore osiągniecia w Letnim Biegu Piastów w którym wielokrotnie zajmowaliśmy miejsca na podium zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w klasyfikacjach wiekowych i branżowych. 

Posiadamy uprawnienia instruktorskie i sędziowskie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Uczestniczymy w kursokonferencjach prowadzonych przez Polski Związek Narciarski. Wszystkim zainteresowanym służymy fachowym doradztwem i pomocą z zakresu prawidłowego doboru nart biegowych, ich konserwacji oraz smarowania.

W styczniu 2013 w Wiśle zdobyliśmy tytuł Mistrza Polski Dziennikarzy w wieloboju zimowym w którym rywalizowali przedstawiciele mediów akredytowani na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rok później zdobyliśmy brązowe medale tych mistrzostw tym razem w wieloboju letnim organizowanym w trakcie Letniej Grand Prix w skokach narciarskich.

DO ZOBACZENIA NA SPORTOWYCH TRASACH I IMPREZACH!

ZOBACZ GALERIĘ