Wiosna to czas trekkingów

Już po raz 21 odbyła się największa trekkingowa impreza rozgrywana w naszym regionie. Mowa oczywiście o turystycznym trekkingu rozgrywanym w czeskich Hanusovicach, który swój początek miał 43 lata temu, w roku 1973. Wtedy na trasę Pivovarskiej Ctvrtki wyruszyło tylko 16 turystów. Jednak z przerwami przez kolejne lata ciągle rosła ranga tego trekkingu, jego prestiż i co najważniejsze frekwencja. W roku 2018 do mety usytuowanej w browarze dotarło 4 tysiące 227 turystów. Malownicze trasy, niepowtarzalna atmosfera oraz piknik turystyczny na terenie browaru sprawiają, że co roku przyjeżdża tu coraz więcej turystów, których przyciągają nie tylko okoliczne górskie trasy ale również wyborne lokalne piwo Holba – duma Hanusovickiego browaru.

 Niespodziewany atak zimy spowodował, że pierwsze wojaże na biegówkach rozpoczęliśmy już w połowie grudnia klubowym rajdem narciarskim „Szukamy śniegu-powitanie zimy”. Przez trzy kolejne dni cieszyliśmy się z nadejścia zimy „walcząc” na trasach biegowych w Rejvizie oraz wędrując pasmem Orlika do Horni Udoli, do Drakova i oczywiście na Mechove Jizirko. Po raz pierwszy a było to możliwe tylko dzięki grubej pokrywie śniegu przemierzyliśmy trasę leśną z Javornej na Rejviz.  W dniu 29 grudnia zorganizowaliśmy Rajd Charytatywno – Niepodległościowy w którym wzięło udział ponad 50 osób w tym duża grupa dzieci. Całą zebraną kwotę od uczestników rajdu w wysokości 1850 zł przekazaliśmy siostrom bliźniaczkom Weronice i Wiktorii Szynal z przeznaczeniem na ich dalszą rehabilitację.  Sezon narciarski zakończyliśmy 30 marca wycieczką narciarską na Pradziada w ramach naszej cyklicznej, organizowanej już po raz trzeci klubowej imprezy ”Szukamy śniegu – pożegnanie zimy”.

Sezon narciarski  2018-2019 zakończyliśmy 30 marca wycieczką na Pradziada. Nasz klubowy rajd „Szukamy śniegu – pożegnanie zimy” tradycyjnie i oficjalnie kończący sezon narciarski  zastąpiła tym razem jednodniowa wycieczka narciarska w trakcie której przemierzyliśmy trasę do Chaty Svycarna. W schronisku zamówiliśmy  ostatnią tej zimy porcję  popularnego w czeskich schroniskach dania „kynute knedliky s borówkami”. Deserem był oczywiście kufelek Radegasta. 

Już po raz trzeci nasza Agencja Dziennikarska „Sport-Fotopress” uczestniczyła w spotkaniach biznesowych dla branży sportowej.. Do Szczyrku zjechało kilkudziesięciu  wystawców, którzy  w hotelu Orle Gniazdo zaprezentowali na swoich stoiskach ponad 80 renomowanych, światowych marek sportowych.

Sezon narciarski 2018-19 rozpoczęliśmy tradycyjne, naszym klubowym rajdem „Szukamy śniegu – powitanie zimy”. W dniach od 14-16 grudnia w ramach rajdu odbyliśmy 3 wycieczki.

Dzień 11 listopada był dniem, w którym obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach bycia pod zaborami. Rosja, Prusy i Austria nie uznawały istnienia naszego państwa. Przez ten czas zaborcy z całych sił próbowali nas wynarodowić, poprzez stopniowe narzucanie swojego języka, kultury, sztuki czy religii. Wobec nacisków, prześladowań i  innych działań zaborców tożsamość nasza nie została nigdy wymazana.