Dwa rajdy, 23 wycieczki i 520 kilometrów na narciarskich trasach. Tak w samych tylko liczbach wyglądał nasz klubowy, miniony sezon narciarski. Rozpoczęliśmy go już 18 listopada 2017 roku wycieczką na Paprska, a zakończyliśmy 7 kwietnia 2018 na Pradziadzie.

Podsumowanie sezonu narciarskiego 2017 - 2018

Odbyliśmy dwa organizowane przez nasz klub „Team Sport-Fotopress” rajdy. Pierwszy z nich - dwudniowy „ Szukamy śniegu-powitanie zimy” w Górach Bialskich i drugi - pięciodniowy „ Szukamy śniegu-pożegnanie zimy” przeprowadzony w Karkonoszach. Zdobyliśmy kolejne Odznaki Turystyki Narciarskiej -  dwie popularne i dwie małe brązowe oraz małą srebrną. W dniu 26 maja w Krakowie podczas posiedzenia Krajowej Komisji Turystyki Narciarskiej  przyznano mi uprawnienia  Przodownika Turystyki Narciarskiej. W kwietniu zorganizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Bieg-Piastów akcję charytatywną do której dołączyła się grupa czternastu moich przyjaciół - narciarzy a zebrane środki przeznaczyliśmy bliźniaczkom  Weronice i Wiktorii. Przeprowadziliśmy dwie obszerne fotorelacje z Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym z Jakuszyc. W marcu, w drugiej części tych mistrzostw obserwowaliśmy trzy ostatnie, pożegnalne występy Justyny Kowalczyk w walce o medale mistrzostw Polski.

Plany na kolejny sezon

W nadchodzącym sezonie, w którym będziemy obchodzić setną rocznicę Odzyskania Niepodległości mamy w planach przeprowadzić podobną akcję charytatywną już w listopadzie. Będzie to   impreza narciarska w formie wycieczki inaugurującej kolejny sezon turystyki narciarskiej w naszym regionie.