Rowerowy Bieg Piastów – jest młodszym bratem słynnego biegu zimowego i sześcioletniego już biegu letniego.  Na trasy tych zwodów rowerowych  rozegranych 29 września 2018 roku  wyruszy prawie trzy razy więcej uczestników  niż w debiucie tej imprezy rowerowej rozegranej w roku 2015. Zawodnicy ścigać się będą w przepięknej jesiennej scenerii Gór Izerskich na trzech dystansach - 18 km (MINI), 41 km (MEGA) i 54 km (GIGA).

„Posledni Kilometr” jest cykliczną imprezą kolarską, symbolicznie kończącą sezon rowerowy. Startuje już po raz siedemnasty.

W dniach 2 i 3 września  Duszniki Arena czy, jak kto woli Jamrozowa Polana będą gospodarzem Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim na Nartorolkach. Sobotnie zawody sprinterskie  rozgrywane zostaną przy sztucznym świetle i rozpoczną się o godzinie 17.45 biegami w kategorii juniorów młodszych. O godzinie 19.45 do rywalizacji przystąpią seniorzy i juniorzy. Niedzielny bieg pościgowy rozpocznie się o godzinie 9.45 również od zmagań juniorów młodszych. Mistrzostwa zakończą biegi pościgowe seniorów i juniorów.

Już po raz 56 odbędzie się w Ostravie mityng lekkoatletyczny Zlata Tretra zaliczany do cyklu IAAF World Challenge - Ostrava Golden Spike. Na stadionie Miejskim w Vitkovicach zobaczymy gwiazdy światowej lekkiej atletyki. Tak, to nie przesada. Wystarczy wymienić siedem nazwisk, tzw. multimedalistów – Mo Farah, David Rudisha, Van Niekerk Sa Vracia, Thomas Rohler, Christian Taylor oraz polscy młociarze  Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek - to zdobywcy aż 42 tylko złotych medali olimpijskich, medali mistrzostw świata oraz mistrzostw swoich kontynentów. 

Zawod Miru U23 – Grand Prix Priessnitz Spa 2017

UCI Under 23 Nations Cup 2017

W dniach 1-4 czerwca 2017 roku wystartuje już po raz piąty reaktywowany w 2013 roku Wyścigu Pokoju. Odbywa się on corocznie w Czechach. Dyrektorem tej imprezy jest Jan Svorada, wybitny czeski kolarz, zwycięzca tej imprezy w 1994 roku. Po słynnym Tour De L Avenir, Wyścig Pokoju jest największą imprezą tej rangi na świecie. Tegoroczny wyścig rozpoczyna się 1 czerwca w Krnovie, dwu kilometrowym prologiem. Kolejne etapy rozgrywane będą już tradycyjnie jak w poprzednich latach. Pierwszy z nich, o długości 133 km rozegrany zostanie na trasie z Jesenika do Rymarova. Drugi etap typowo górski z Krnova na Szczyt Mravenecnika /1353 m npm / o długości 151 km, zapewne wyłoni tradycyjnie już zwycięzcę całego wyścigu. Ostatni, najdłuższy - 160 kilometrowy etap rozegrany zostanie na trasie Jesenik- Jesenik z metą na Priessnitzu.

UCI Europe Tour
Jutro 16 maja rusza z Kołobrzegu jubileuszowy 25 wyścig kolarski BAŁTYK KARKONOSZE TOUR zaliczany do UCI Europe Tour. Wyścig składa się z prologu rozegranego w Kołobrzegu oraz sześciu etapów w tym jeden etap jazdy indywidualnej na czas.