Grand Prix Priessnitz SPA  

Zavod Miru wystartuje już po raz siódmy.  Zapowiadany jest udział ponad dwudziestu narodowych ekip z całego świata. Wyścig Pokoju, kontynuator największej przed laty imprezy kolarskiej na świecie dla amatorów rozpocznie się 6 czerwca dwukilometrowym prologiem w Krnovie. Następnego dnia kolarze przejadą etap z Jesenika do Rymarova. Drugi, najtrudniejszy, górski etap z Krnova zakończy się  finiszem na szczycie elektrowni Dlouhe Strane. Ostatni etap wystartuje z Jesenika i zakończy cały wyścig również w Jeseniku przy SPA Priessnitz.

XVIII memoriałowy bieg narciarski odbędzie się na trasach narciarstwa biegowego w Opawie. Zawody te są jednocześnie znakomitą promocją tras i szlaków narciarstwa biegowego istniejących w malowniczych zakątkach gminy Lubawka. Już dwukrotnie nasz Team Sport-Fotopress uczestniczył z powodzeniem w tych zawodach, zajmując czołowe miejsca w klasyfikacji kobiet, wygrywając jednocześnie klasyfikację Mistrzostw Polski Amatorów PZN.

Rowerowy Bieg Piastów – jest młodszym bratem słynnego biegu zimowego i sześcioletniego już biegu letniego.  Na trasy tych zwodów rowerowych  rozegranych 29 września 2018 roku  wyruszy prawie trzy razy więcej uczestników  niż w debiucie tej imprezy rowerowej rozegranej w roku 2015. Zawodnicy ścigać się będą w przepięknej jesiennej scenerii Gór Izerskich na trzech dystansach - 18 km (MINI), 41 km (MEGA) i 54 km (GIGA).

„Posledni Kilometr” jest cykliczną imprezą kolarską, symbolicznie kończącą sezon rowerowy. Startuje już po raz siedemnasty.

W dniach 2 i 3 września  Duszniki Arena czy, jak kto woli Jamrozowa Polana będą gospodarzem Mistrzostw Polski w Biathlonie Letnim na Nartorolkach. Sobotnie zawody sprinterskie  rozgrywane zostaną przy sztucznym świetle i rozpoczną się o godzinie 17.45 biegami w kategorii juniorów młodszych. O godzinie 19.45 do rywalizacji przystąpią seniorzy i juniorzy. Niedzielny bieg pościgowy rozpocznie się o godzinie 9.45 również od zmagań juniorów młodszych. Mistrzostwa zakończą biegi pościgowe seniorów i juniorów.

Już po raz 56 odbędzie się w Ostravie mityng lekkoatletyczny Zlata Tretra zaliczany do cyklu IAAF World Challenge - Ostrava Golden Spike. Na stadionie Miejskim w Vitkovicach zobaczymy gwiazdy światowej lekkiej atletyki. Tak, to nie przesada. Wystarczy wymienić siedem nazwisk, tzw. multimedalistów – Mo Farah, David Rudisha, Van Niekerk Sa Vracia, Thomas Rohler, Christian Taylor oraz polscy młociarze  Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek - to zdobywcy aż 42 tylko złotych medali olimpijskich, medali mistrzostw świata oraz mistrzostw swoich kontynentów.